13. oktober 2025

Det er mandag og tid for forrige ukes oppsummering ...

 

 
 Bøker som ble lest i forrige uke:
The Tenant - Freida McFadden 
Köng Kortbukse og den onde keiseren - Andy Riley

Antall leste sider:
412 sider

Bøker som ble anmeldt i forrige uke:
Ingen.

Bøker som leses nå:
📖Bak det vakre - Stian S. Hamre 
📖Tall Oaks - Chris Whitaker 
📖Jeg er brødrene Walker - Jan Kjærstad 
📖Mesteren og Margarita - Michail Bulgakov

Planlagte bøker for denne uka:
⃞   Anna O - Matthew Blake 
⃞   Old Soul - Susan Barker
Det har vært litt lite blogging i det siste. Jeg tar bare ikke blogging så jævla seriøst. Noen ganger er man bare lei. Men to bøker ble lest i forrige uke i det minste, og det er det lenge siden det har skjedd. 👿

Natt til torsdag leste jeg ut The Tenant av Freida McFadden og det var en veldig typisk psykologisk thriller. Har sett bøkene hennes overalt og de ser ut som billig litteratur. Det er det også. Grei bok hvis man vil ha lett underholdning. Skal prøve en bok til av henne for å se om forfatterskapet hennes er noe for meg eller ikke. Tviler på det.

Natt til søndag leste jeg ut Köng Kortbukse og den onde keiseren av Andy Riley. Som nevnt før er jeg ikke så nøye på målgrupper når jeg leser. Noen ganger vil man ha noe tungt og avansert, andre ganger noe lett. Boka er første bok i en serie. Handlingen var ganske vanlig og humoren traff ikke meg akkurat. Tror jeg likte illustrasjonene bedre enn selve historien.

I kveld kommer jeg mulig til å lese ut Bak det vakre av Stian S. Hamre. Det er ikke akkurat en krim for meg. Det ble for mye om mat og familieliv. Selv foretrekker jeg nok mørkere krim. Denne ble noe kjedelig i lengden.

I natt skal jeg begynne på Tall Oaks av Chris Whitaker. Det er et forfatterskap som jeg er litt usikker på. Dette blir min tredjebok av ham. Jeg likte den ene boka, men ikke den andre. Dette blir nok den avgjørende boka for å se om jeg skal lese flere bøker av ham eller ikke.

Av og på leser jeg Jeg er brødrene Walker av Jan Kjærstad. Den sliter jeg litt med. Liker vanligvis oppvekstromaner, men denne er noe ensporet og gjentakende så langt. Har lest bedre av Kjærstad tidligere.

Leste ikke videre i Mesteren og Margarita av Michail Bulgakov i forrige uke, heller. Så jeg må skjerpe meg siden jeg leser den med en annen bokblogger. Men russisk litteratur er anstrengende. Andre bøker har fristet mer.

De neste bøkene på leselista, er: Anna O av Matthew Blake som jeg i de siste månenedene har vært nysgjerrig på og Old Soul av Susan Barker. Ukjent bok og forfatter, så det blir spennende. Man må jo varme opp til Halloween.

Hittil har jeg lest 44 bøker og ligger etter med 34 for å nå 100 bøker i året. Det er vel bare å legge det på hylla.👿

Ingen kommentarer: