Begynner snart å komme i mål med innleggene jeg ligger etter med, men det er fremdeles litt å ta igjen. Men det kommer.👿
Det ble en del horror i februar, også, samtidig mye variert. Selv om horror er sjangeren min, prøver jeg å se filmer fra forskjellige sjangere.
I februar så jeg disse filmene:
Dirty Dancing 2 (2004)
Family Sins (2004)
Abigail (2024)
Nattsvermeren (1991)
Taken (2008)
Taken 2 (2012)
Eenie Meenie (2025)
Farlig begjær (1987)
The Elevator (2015)
Carrie (1976)
Suit Case Killer (2022)
Double Daddy (2015)
Treehouse (2014)
Piken på toget (2016)
Grindhouse Road (2008)
The Toybox (2018)
Child's Play (1988)
Mama (2013)
Exposure (2018)
I den mørke skogen (2000)
What Comes Around (2022)
Fright Night (2011)
The Girl Next Door (1998)
Serier:
Elskede barn
Gilmore Girls sesong 4
Apple Cider Vinegar
UnReal sesong 2
Gilmore Girls sesong 5
23 filmer ble sett i februar, men sånn er det når det sendes mye dritt på Tv, og man må selv finne noe å se på. Orker ikke sport og er lei av kjendisprogrammer. Jeg har sett noen av filmene før og noen for første gang. Det var også forskjellige kvalitet på filmene, men likte noen av dem.
Og hvilken film likte jeg best i februar?
Nattsvermeren (1991)
En film som vant fire Oscar, noe som er veldig fortjent. Har sett filmen flere ganger, og for noen år siden leste jeg boka av Thomas Harris. Både boka og filmatiseringen er gode på hver sin måte. De lager ikke slike filmer lenger.
Clarice Starling er lærling for FBI og får et oppdrag om å besøke Hannibal Lecter for å bli kjent med hvordan han tenker. Samtidig trenger hun råd fra ham for å finne ut hvordan en annen aktiv seriemorder tenker og for å finne ham.
Veldig god blanding av horror og psykologisk thirller, og den er passe mørk. Anthony Hopkins og Jodie Foster var gode valg for rollene, selv om de ikke er favorittskuespillere. De lager ikke slike vågale filmer lenger, noe som er synd.
Andre filmer jeg gjerne vil anbefale, er: Farlig begjær, Taken, Carrie, og Child's Play. Farlig begjær er en morsom og rå thriller som man ikke ser lenger. Syns ofte dagens filmer er monotone og tungtrødde. Det var de ikke før i tiden. Liker Liam Neeson i Taken som er litt futt i. Carrie var første filmatisering av en bok av Stephen King. Carrie var den første boka King utga og det var i 1974, og filmen ble produsert året etter. Mange gode skuespillere i den og engasjerende. Child's Play trenger jeg vel ikke noe å si om? Dukken som er styrt av en seriemorder. Den er både litt harry og morsom. Ellers var filmene jeg så i februar, så som så. Helt ok, eller filmer jeg ikke likte.
Noen serier ble sett også i februar. Jeg ble ferdig med Elskede barn og Apple Cider Vinegar. Likte boka Elskede barn av Romy Hausmann bedre enn serien og Apple Cider Vinegar var helt ok. Noe smårepeterende. Liker serien UnReal fordi det er sånn jeg forestiller meg at Tv produsenter er, selv om det kanskje ikke er helt sant. Gilmore Girls er så som så. Syns ikke den er så koselig og avhengighetsskapende som mange påstår at den er. Helt grei underholdning.
Februar var noe skuffende på filmfronten og var nok en gang et bevis på at gamle filmer er mye bedre enn dagens av forskjellige grunner.👿
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar